Μεταπηδήστε στο περιεχόμενο

Εγγραφές στην Α΄ τάξη σχ. έτους 2021-2022

Ενημέρωση 19/3/2021: Παράταση στην προθεσμία εγγραφής έως και 31 Μαρτίου 2021.

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές στην Α΄ τάξη για το σχ. έτος 2021-2022 θα γίνουν από 1 έως 31 Μαρτίου 2021.

Δικαίωμα εγγραφής έχουν οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν εντός του 2015 (ή και νωρίτερα εάν έχουν επαναφοιτήσει στο Νηπιαγωγείο).

Λόγω της πανδημίας, τα συμπληρωμένα δικαιολογητικά μπορούν να σταλούν στο Σχολείο με ηλεκτρονικό μήνυμα (email) ή ταχυδρομικά. Αν αυτό είναι αδύνατον, η παροχή των εντύπων και η κατάθεση των δικαιολογητικών θα γίνεται στο Δημ. Σχολείο Φύλλων τις εργάσιμες ημέρες από 1:15 μ.μ. έως 2:00 μ.μ. Εάν η ώρα δεν σας εξυπηρετεί, επικοινωνήστε μαζί μας στο τηλέφωνο ή το ηλ. ταχυδρομείο του Σχολείου.

Στους επόμενους συνδέσμους θα βρείτε τα απαραίτητα δικαιολογητικά και σχετικές οδηγίες. Εάν προτιμάτε τα έντυπα σε μορφή .doc για να τα συμπληρώσετε σε υπολογιστή, στείλτε μας σχετικό αίτημα στο ηλ. ταχυδρομείο του Σχολείου: