Μεταπηδήστε στο περιεχόμενο

Επανέναρξη δια ζώσης μαθημάτων

Τη Δευτέρα 11 Ιανουαρίου 2021 επαναλειτουργεί το πρωινό και ολοήμερο τμήμα του Σχολείου με δια ζώσης διδασκαλία.

Την Παρασκευή 8/1/2021 συνεδρίασε ο Σύλλογος Διδασκόντων του Δημοτικού Σχολείου Φύλλων και, σύμφωνα με τις ιδιαίτερες συνθήκες του Σχολείου και τις οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, αποφάσισε τα παρακάτω:

ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ

Δεν αλλάζει η ώρα προσέλευσης. Όλοι οι μαθητές προσέρχονται κανονικά από 8:00 έως 8:15 π.μ.

ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ

Αποχωρήσεις από τη νότια συρόμενη έξοδο

• Τάξεις Ε΄ και ΣΤ΄ στη 1:15 μ.μ.

Αποχωρήσεις από τη (συνηθισμένη) βόρεια έξοδο

• Τάξεις Γ΄ και Δ΄ στη 1:05 μ.μ.

• Τάξη Β΄ στη 1:10 μ.μ.

• Τάξη Α΄ στη 1:15 μ.μ.

Υπενθυμίζουμε ότι ισχύει η χρήση της μάσκας σε όλους τους χώρους, εσωτερικούς και εξωτερικούς.

Κατά την αποχώρηση, παρακαλούμε πολύ να τηρούνται τα παρακάτω:

• οι γονείς/συνοδοί να μην προσεγγίζουν την έξοδο αλλά να περιμένουν στον πεζόδρομο απέναντι από την έξοδο τηρώντας τις αναγκαίες αποστάσεις μεταξύ τους,

• οι γονείς/κηδεμόνες να μην παρκάρουν, ούτε προσωρινά, πάνω στη διάβαση πεζών της εξόδου.

Ευχαριστούμε προκαταβολικά για τη συνεργασία!