Μεταπηδήστε στο περιεχόμενο

Εγγραφές στο Ολοήμερο σχ. έτους 2020-2021

Στο Ολοήμερο Πρόγραμμα δύνανται να εγγράφονται:
1. Οι μαθητές/τριες των οποίων εργάζονται και οι δύο γονείς/κηδεμόνες, προσκομίζοντας σχετική βεβαίωση του φορέα εργασίας τους ή κάρτα ανεργίας, στην περίπτωση που είναι άνεργοι.
Δικαίωμα εγγραφής στο ολοήμερο δίνεται και στην περίπτωση που προσκομίζεται βεβαίωση εργασίας από τον ένα γονέα/κηδεμόνα ή κάρτα ανεργίας από τον άλλο.
Για τους αυτοαπασχολούμενους, ελεύθερους επαγγελματίες, αγρότες κτλ. αρκεί η προσκόμιση πρόσφατης βεβαίωσης του ασφαλιστικού τους φορέα ή το πιο πρόσφατο ειδοποιητήριο πληρωμής του τρέχοντος έτους ακόμα και αν δεν έχει εξοφληθεί.

2. Οι μαθητές/τριες, των οποίων οι γονείς/κηδεμόνες ανήκουν σε ευπαθείς κοινωνικές ομάδες όπως,
• πολύτεκνοι/τρίτεκνοι/μονογονεϊκές οικογένειες, γονείς/κηδεμόνες με χρόνιες
παθήσεις, …

Παρακαλούμε για την κατάθεση της αίτησης και των δικαιολογητικών μέχρι την Παρασκευή 19/6/2020.Έντυπα αιτήσεων εγγραφής έχουν δοθεί στα παιδιά στο Σχολείο.

Αν ανήκετε στις περιπτώσεις απουσίας λόγω της επιδημίας, μπορείτε να παραλάβετε την αίτηση από το Σχολείο ή να την εκτυπώσετε από εδώ.