Μεταπηδήστε στο περιεχόμενο

Αφιέρωμα στην Μελίνα Μερκούρη

Οι μαθητές των Δ΄Ε΄και Στ΄ τάξεων του σχολείου μας παρουσίασαν ένα μεγάλο αφιέρωμα, στην σπουδαία Ελληνίδα Μελίνα Μερκούρη.  Με τις οδηγίες του δασκάλου Θεατρικής Αγωγής του σχολείου μας κ. Κωσταντέλια Σεραφείμ, μελέτησαν τη ζωή και το έργο της Μελίνας Μερκούρη και με τη συνδρομή του δασκάλου Μουσικής κ. Σαμαρτζή Γιώργου “ανέβηκαν στο σανίδι”.

Η παράσταση δόθηκε σε δύο μέρη στις 18 και 19 Απριλίου στην αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου μας και την παρακολούθησαν οι μαθητές όλων των τάξεων.  Περιελάβανε θεατρικά δρώμενα, οπτική και κειμενική αφήγηση, μουσική, τραγούδι και χορό. Μαζί με τους μαθητές μας, την παρακολούθησε και η Σύμβουλος Εκπαίδευσης Νομού Ευβοίας κ. Διονυσία Καρλατήρα με τους Εκπαιδευτικούς του σχολείου μας.