Μεταπηδήστε στο περιεχόμενο

Ευχαριστίες

140925 ergasiesΣτις σημερινές δύσκολες οικονομικές συνθήκες, είναι πολύ σημαντικό για το Σχολείο μας το ότι έχει τη στήριξη και τη βοήθεια όλης της σχολικής κοινότητας (εκπ/κό προσωπικό, γονείς, τοπικοί φορείς). Απόδειξη γι’ αυτό είναι ότι όλοι βοήθησαν ώστε το σχολείο μας να ξεκινήσει τη νέα χρονιά με τις καλύτερες δυνατές συνθήκες:

• Το εκπ/κό προσωπικό του σχολείου δεν αρκέστηκε στην προετοιμασία και τον εκπαιδευτικό προγραμματισμό της χρονιάς αλλά, όταν χρειάστηκε, φόρεσε ρούχα εργασίας και ασχολήθηκε με την τακτοποίηση των αποθηκών και την επισκευή/συντήρηση του εξοπλισμού.
  • Ο Πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας Φύλλων, κ. Γιάννης Καρβελάς, φρόντισε να γίνουν διάφορες εργασίες συντήρησης των εγκαταστάσεων (κοπή χόρτων, συντήρηση ελαιοχρωματισμών) αλλά και δε δίστασε να φορέσει και ο ίδιος τη φόρμα εργασίας για να επισκευάσει τα πλακάκια της βρύσης!  Θα πρέπει εδώ να αναφερθεί ότι και ο νέος Αντιδήμαρχος της Δημοτικής Ενότητας Ληλαντίων κ. Αθ. Τριανταφύλλου, στην πρώτη επικοινωνία που είχαμε μαζί του, εξέφρασε την πρόθεσή του να στηρίξει το Σχολείο σε ό,τι έχει ανάγκη.
  • Οι γονείς Ζήσης Καρβελάς, Ανδρέας και Ινσάφ Χατζηαποστόλου και ο κάτοικος Φύλλων Τσατάνης Ιωάννης, σε δράση που διοργάνωσε το Σχολείο μας με το Σύλλογο Γονέων επισκεύασαν το σύστημα άρδευσης, πρόσφεραν σάκους με φυσικό λίπασμα, έσκαψαν το μεγάλο παρτέρι της αυλής και μετέφεραν (με πολύ κόπο) χώμα για το γέμισμά του.

Σε όλους τους παραπάνω απευθύνω θερμές ευχαριστίες!

Δημήτρης Κλωτσοτύρας

Ετικέτες: