Μεταπηδήστε στο περιεχόμενο

Ολοκλήρωση χωματουργικών με εθελοντική προσφορά

μηχάνημα χωματουργικώνΠρόσφατα ολοκληρώθηκαν κάποια χωματουργικά έργα στην αυλή του σχολείου με την ευγενική προσφορά (τόσο σε προσωπικό χρόνο όσο και σε μηχανήματα) του κ. Χρήστου Διαμαντή, γονέα μαθητή του Νηπιαγωγείου Φύλλων.

Η στήριξη που προσφέρει η τοπική κονωνία είναι πραγματικά μεγάλη (δείτε και προηγούμενες αναρτήσεις) και οι τυπικές ευχαριστίες μπορούν να εκφράσουν μόνο κατά ένα μικρό μέρος την ευγνωμοσύνη μας γι’ αυτούς τους ανθρώπους που προσφέρουν αφιλοκερδώς και με προθυμία τη βοήθειά τους.

Σε μια εποχή που τα χρήματα που δίνονται για τις ανάγκες των σχολείων έχουν μειωθεί αρκετά, έρχεται η εθελοντική προσφορά να καλύψει ένα μεγάλο μέρος των αναγκών και να υπενθυμίσει πως κάθε επένδυση στην παιδεία επιστρέφει αργά ή γρήγορα στην τοπική κοινωνία.