Μεταπηδήστε στο περιεχόμενο

Το Κοινωφελές Ίδρυμα Ι. Σ. Λάτση θα χρηματοδοτήσει εκπ/κό πρόγραμμα του Σχολείου μας!

Το εκπαιδευτικό πρόγραμμα της Ε΄ τάξης του Σχολείου μας, που αναφέρεται στο Καστέλι, επιλέχθηκε από το Κοινωφελές Ίδρυμα Ιωάννη Σ. Λάτση ως ένα από τα προγράμματα που θα χρηματοδοτήσει για το σχ. έτος 2015-16.

Το Ίδρυμα επέλεξε 21 από τις 149 προτάσεις που είχαν κατατεθεί πανελλαδικά. Είχε προηγηθεί η κατάθεση της λεπτομερούς πρότασης στις 12/10/2015 και η συνέντευξη μέσω Skype του Δντή του Σχολείου στις 26/11/2015 από 2 μέλη της κριτικής επιτροπής. (Δείτε τη σχετική ανακοίνωση του Ιδρύματος Ι.Σ. Λάτση)

Περισσότερες πληροφορίες για το ακριβές περιεχόμενο του προγράμματος θα ανακοινωθούν μετά την υπογραφή της σχετικής σύμβασης.

Ετικέτες: