Μεταπηδήστε στο περιεχόμενο

Συνάντηση με το Δημ. Σχ. Μύτικα

eikona

Οι μαθητές της Ε’ τάξης του σχολείου μας συνοδευόμενοι από το δάσκαλό τους κ. Δημήτρη και τη καθηγήτρια Γαλλικών κ. Αναστασία επισκέφθηκαν το ξωκλήσι του Αγίου Αθανασίου (που γιόρταζε) και συναντήθηκαν με τους μαθητές του Δημ. Σχολείου Μύτικα.

Οι μαθητές του σχολείου μας ενημέρωσαν τους “γείτονες” συμμαθητές τους σχετικά με τις πληροφορίες που έχουν συγκεντρώσει για το κάστρο των Φύλλων, αφού φέτος πραγματοποιούν σχετικό πρόγραμμα σχ. δραστηριοτήτων.

Η ενημέρωση έγινε στη “σκιά” των δίδυμων πύργων που βρίσκονται δίπλα ακριβώς στο ξωκλήσι του Αγίου Αθανασίου.

Δείτε φωτογραφίες από την ενημέρωση:

picasa_albumid=6012996181118159009